Termoplastik Boya Uygulaması

Termoplastik Boya Uygulaması


Termoplastik Sprey Yol Çizgi Boyası ve Uygulaması

Termoplastik Yol Çizgi boyası toz halde bulunan ısıtılarak eritildikten sonra yol yüzeyine üzerine cam kürecik dökülerek sıcak olarak uygulanır. Termoplastik boya yol yüzeyi ile gerekli yapışmayı normal yol kaplama sıcaklığına kadar soğuduktan sonra sağlar.

Termoplastik çizgi boyası yansıtma gücünü çizgi kalınlığını ve genişliğini koruyarak trafik altında deformasyona dayanan, trafik işaretlerini her türlü yol yüzeyine çizmekte kullanılan homojen bir boyadır. 

Termoplastik Boya Kullanılabildiği Alanlar

Şehir içi belediye yolları, şehir dışı devlet yolları ile otoyol ve ekspres yollarda sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle uzun metrajlı uygulamalarda ve trafik yoğunluğunun yüksek olduğu yerlerde yol çizgileri ve banket çizgilerinde kullanılması tavsiye edilir. 

Kullanılabilir sıcaklık değeri 

Yaklaşık +5 ile +35  arasındadır. 

Termoplastik Boya Renk Seçenekleri : 

Termoplastik boya; beyaz veya sarı renkte olabilir. 

Termoplastik Boya Standardı

Karayolları, uluslar arası yol ve TSE standartlarına uygun olarak üretilmektedir. 

Termoplastik Boya Uygulaması

Termoplastik çizgi kamyonu üzerinde bulunan kazanlar içine toz halinde aktarılan termoplastik yol çizgi boyası, 220 C dereceye kadar ısıtılıp yıkanmış ve temizlenmiş asfalt yüzeye püskütülerek tatbik edilir. Ardından gelen cam küreciği ile uygulama sonlanır. Kuruması ise 5-10 sn içinde gerçekleşir ve trafiğe açılır.