Fabrika ve Tesis Çizgileri

Fabrika ve Tesis Çizgileri


Tüm işyerlerinde, sektör farketmeksizin tüm fabrikalarda, işyeri çevrelerinde, trafik, yol, okul, park ve bahçelerde oluşabilecek tehlikeleri engellemek, önlemek yada yol göstermek için yapılan çalışmaları sizlere en iyi kalite standartlarında sunmayı amaçlamaktayız.

 Fabrikalar iş trafiğinin en yoğun olduğu bölgelerdendir. Bu nedenle de bireylerin başına gelebilecek herhangi bir olumsuzluğu bertaraf edebilmek için bir dizi önlem almak gerekmektedir.

 Bu önlemlerin en başında da fabrika çizgisi ve uyarı işaretlemeleri gelmektedir. Fabrika içerisinde üretim, depolama, nakliye, dinlenme, yemekhane gibi bir çok alanda düzenin sağlanması için bu çizgiler insanlara kılavuzluk etmekte ve sorunlar en aza indirilmektedir.

 Fabrikaların iç ve dış alanlarının belirli bir düzen çerçevesinde fabrika çizgisiile planlanmasının sağladığı yararların başında, zaman tasarrufu ile iş düzeni sağlamak ve iş kazalarını azalmak gelmektedir. Planlı bir işletme, görsel olarak güven vereceği gibi üretim kapasitesinin artmasına neden olur.

Fabrika çizgileri kullanırken de artan ihtiyaçlar ışığında insanların, belli bir standarda göre döşenmiş işaretlemeleri dikkate alması sağlanmıştır. Bu işaretlemelerin uygulaması da standartlara göre ve kaliteli ürünlerle firmamız tarafından büyük bir özveriyle yapılmaya devam edilmektedir.

Fabrika çizgileri soğuk yol çizgi boyası, akrilik yol çizgi boyası, termoplastik yol çizgi boyası, epoksi boya, tek ve çift kompenantlı yol çizgi boyası gibi çeşitli boyalar ile yapılmaktadır. Uygulamalarda yerine göre makine, rulo, fırça kullanılmaktadır.